Maj 25, 2019

Montaż rekuperatora – o czym należy pamiętać ?

Montaż rekuperatora – o czym należy pamiętać ?

Najważniejszym elementem każdej wentylacji mechanicznej jest rekuperator. Jest on odpowiedzialny za odzyskiwanie energii ze zużytego powietrza usuwanego z pomieszczeń. Aby rekuperator mógł zostać właściwie dobrany do potrzeb danego budynku, należy wykonać stosowne obliczenia, które pozwolą na oszacowanie zapotrzebowania domu. Tylko jeżeli te obliczenia zostaną wykonane właściwie, rekuperator zostanie dobrany odpowiednio, a cały montaż przebiegnie tak, jak powinien.

O tym trzeba pamiętać montując rekuperator

Przede wszystkim, rekuperator nie może znaleźć się w pomieszczeniach, które są nieogrzewane. System nie będzie w stanie sprawnie pracować, jeżeli temperatura w pomieszczeniu będzie niższa niż 8 stopni Celsjusza. Ponadto, system rekuperacji nie będzie działał sprawnie, jeżeli dom będzie miał nieszczelne okna, a jego izolacja będzie niewłaściwa. Dlatego, najpierw należy zadbać o ocieplenie domu, a także o wymianę okien na nowe, a dopiero potem należy wprowadzić wentylację mechaniczną do swojego budynku. Trzeba również pamiętać, aby nie zgadzać się na wykonanie instalacji z miękkich kanałów, których nie da się czyścić. Oczywiście ważny jest także dobór właściwej mocy rekuperatora.


Więcej na temat instalacji rekuperatora przeczytasz na portalu poniżej

Jak przebiega montaż systemu rekuperacji ?

Jak przebiega montaż systemu rekuperacji ?

Rekuperacja wprowadza energooszczędność do budynku. Zapewnia oszczędności w ogrzewaniu zimą, a także obniża parametry zużycia energii przez budynek.

Source: sobir.pl/instalacje/jak-przebiega-montaz-systemu-rekuperacji

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up