Maj 25, 2019

Z czego zbudowany jest rekuperator ?

Z czego zbudowany jest rekuperator ?

Każdy rekuperator, także te proponowane przez https://remont.biz.pl/category/zehnder/ składają się z tych samych elementów. Aby zrozumieć, na czym polega praca tego urządzenia, należy dokładnie poznać każdy z elementów tworzących rekuperator, jest to obudowa, wymiennik ciepła, filtry, wentylatory, sterowniki.

Elementy tworzące rekuperator

Każdy rekuperator składa się z obudowy, która powinna być tak wykonana, aby zapewniała komfort użytkowania na najwyższym poziomie, powinna stanowić izolację akustyczną oraz termiczną., dzięki temu urządzenie będzie traciło mało energii, a przy tym nie będzie generowało dużej ilości hałasu. Sercem rekuperatora jest wymiennik ciepła, odpowiada za podstawową funkcję tego urządzenia, czyli odzysk ciepła.

Można wyróżnić kilka wymienników, m.in. krzyżowy, przeciwprądowy spiralny, przeciwprądowy prosty oraz obrotowy.

Każdy rekuperator jest wyposażony w filtry, które oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, zanim zostanie ono wtłoczone do wnętrza, dostępnych jest kilka rodzajów filtrów, niektóre są na tyle zaawansowane, że potrafią wyłapywać nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, oczywiście, w każdym rekuperatorze muszą znaleźć się wentylatory wywiewne i nawiewne, wprawiają one w ruch powietrze, dzięki temu, że do urządzenia dołączony jest sterownik, można będzie zarządzać systemem w dopasowany do swoich potrzeb sposób, zainstalowane są w nim specjalne czujniki informujące użytkownika o tym, czy z systemem dzieje się coś złego.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up